23 Ocak 2014 Perşembe

İzleyici Gadgeti nasıl görünür yapılır ?

Bugün farkettim ki izleyiciler kısmında hata veriyor netten araştırdım ve bu açıklamayla sorunumu çözdüm sizde bu tür sorunla karşılaşıyorsanız çözüm işte asıl kaynakburaya tık tık

İzleyici gadgetinin görülür yapılmasıGoogle Friend Connect ürünü olan izleyiciler gadget’i blog’unuzda görülmüyor ise birkaç dakikada görülmeyen izleyi gadget’ini görülür yapın. 21 Ocak 2014 günü blogger, blogspot.com uzantısının sonuna .tr eki eklenerek blog linklerimiz aşağıda görüldüğü şekilde Google Blogger geliştiricileri tarafından değiştirildi.Bu değişimin ardından blog uygulamalarında bazı değişim ve arızalar meydana geldi. TR uzantılı blogspot için yapılan değişimi incelerken ilginç bir cesaret isteyen bir yazıya gözüm takıldı. Örnek link :
http://guney59.blogspot.com.tr/
Konu şu anda okumakta olduğunuz İzleyiciler gadget’inin blogger da görülmemesi ile ilgiliydi. Blogger yardım formunda sorulan soruları kendince çözen Nuran hanım’ın ilginç açıklamasını okuduğumda neden olmasın dedim ve denedim.Görülmeyen izleyiciler gadget’i artık görülüyor ve sonuç başarılıydı. Hiç aklımıza gelmeyen bir sorunu, Nalan hanım deneme yanılma ile çözmüştü. Nalan hanıma buradan bir kez daha teşekkür ederim. Nalan hanım izleyiciler gadget’inin görülmesini nasıl çözmüştü aşağıda adım adım inceleyelim.

GFC İzleyici gadget’inin çalışır hale getirilmesi :

1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.
2. Ayarlar > Yayıncılık sekmesinde blog isminizi düzenlemek için düzenle sekmesine tıklayın.
Örnek : Test blogumun ismi : guney6.blogspot.com
Yukarıda gördüğünüz ismin hemen yanına herhangi bir harf girin ve blogunuzu kaydedin.

Örnek :Blog ismi : guney6A (A) harfini yazdık ve kaydettik.
Bu işlemi yapmadan önce izleyiciler gadgetinde bize verilen hata mesajı aşağıdaki resimde görülüyor.

GFC
3. Blog ismini girip kaydettikten sonra blog’u yeni sekmede açın.Blog’un kaldırıldığı bilgisini göreceksiniz.
4. Birkaç dakika sonra blog isminizi eski haline getirmek için yazdığımız (A) harfini kaldırın ve tekrar kaydedin.Blog'unuzu incelediğinizde Google Friend Connect izleyiciler gadget'inizdeki resimleri görmeye başlayacaksınız. yukarıda anlatılanları yapmak için çekiniyorsanız bir test blogunda deneme yapabilir veya blog’unuzun yedeğini alabilirsiniz. Blogger yedekleme nasıl yapılır inceleyin. Yazıyı beğendi iseniz yorum yazabilir, Google+ ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder